Basic kurumsal web site kurulumu. (ana sayfa, hakkımızda, işlerimiz, iletişim v.b. gibi sayfalar)

Dora Ticaret Bilişim Hizmetleri ve Sistemleri > Basic kurumsal web site kurulumu. (ana sayfa, hakkımızda, işlerimiz, iletişim v.b. gibi sayfalar)

Basic kurumsal web site kurulumu. (ana sayfa, hakkımızda, işlerimiz, iletişim v.b. gibi sayfalar)

Kurumların sahip olması gereken dijital iletişim araçları arasında yer alan önemli faktör bir internet sitesinin olmasıdır. Artık bir çok açıdan bu durumu kolay hale getirmiş hazır sistemler var bu nedenle siz de kendi sitenizi kendiniz kurmak isteyebilirsiniz. 2021 Türkiye’si içerisinde genel olarak dijital verilere baktığımızda ülke çapında internet kullanımının %80 oranını aştığını, bu sayede neredeyse herkesin internete bağlı yaşadığını TÜİK verileriyle söyleyebiliriz.

 

We Are Social 2020 Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleri

We Are Social 2020 Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleri

 

Bazı kolay erişilebilen sistemler WordPress, Wix, Google gibi siteler kendi internet sitenizi size yapma imkanını oldukça kolaylaştırıyor. Burada bazı püf noktalardan bahsetmek istiyoruz, ufak sökükler için terziye gitmek yerine evde kendiniz bu ufak söküğün hakkından gelebilirsiniz. Burada kaçırdığınız nokta sizlerin sahip olduğundan daha fazlasını hak ettiğinden şüphemiz olmadığı gibi yapılan amatör internet sitesinin amacına hizmet etmediğini ve istediğinizden daha az oranla bu internet sitesinden hiç bir fayda sağlayamadığınızı anlayacaksınız.

 

Aşağıda yer alan TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011 tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU’ na göre her şirket bir web sitesi yaptırmak zorunda tamamını okumak veya göt atmak isterseniz BURAYA TIKLAYIN

 

27846 sayılı Resmi Gazete

 

Dijital iletişim içerisinde ve hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olduğunuz hiç önemli değil. Burada ana konu; sizlerin sahip olduğunuz potansiyeli yanlış oranda internet sitesine dönüştürdüğünüz aynı zamanda ne kadar kayıp yaşayacağınızı anlatabilmek. İnternet sitenizin ergonomik kullanımı için bir kaç püf noktadan sizlere bahsetmek istiyoruz. Eğer internet sitenizi sadece bir dijital kimlik olarak kullanmak istiyorsanız ve bu dijital kimliğin en basit haliyle one page (tek sayfa) bir internet sitesi kurulumu halinde olmasını istiyorsanız en doğru seçimi yaptığınızı söyleyebiliriz. Burada devreye size hizmet edecek en basit haliyle bir kaç bilgi ve görsel yeterli olacaktır. Diğer bir kademe ise çok sayfalı internet sitesi yapmak ikincil belirleyici olacaktır burada önemli olan bir diğer püf nokta ise;

  • Sadece şirketinizi anlatan bir “Hakkımızda” sayfasına sahip olması,
  • “Hizmetlerimiz” gibi sizin elinizden gelen işleri anlatan bir sayfanızın olması,
  • “Galeri” gibi tercihe bağlı olarak yaptığınız işlerden görüntülerin olduğu bir resimler sayfasının olması
  • Son olarak “İletişim” sayfası ile sizinle kolay kontak kurulabilecek bir sayfanızın olması ana unsurlar arasında yer almaktadır.

 

Toparlayacak olursak basit internet sitesi kurumların dijital kimliklerine hizmet etmek amacıyla kendilerine sunulan yasal bir zorunluluktur. Bunu Dijital Pazarlama alanında kullanmak için bir çok püf noktasına ihtiyaç duyacaksınız örneğin bir süre sonra farkına varacağınız eksiklikler olacaktır. En başta ise internet sitenizin neden Google aramalarında gözükmediğidir. Bir şeyleri meydana getirmek sadece onun işlevselliğini arttırmak için yeterli olmaz asla. Burada verilen emek ve bazı püf noktalarını Dora Ticaret ‘in tecrübesinde sizler için sakladığı kaliteli öneriler olacaktır.

İnceleme
product image
Değerlendirme
1star1star1star1star1star
Analiz
5 based on 1 votes
Marka
Dora Ticaret Bilişim Hizmetleri ve Sistemleri
Hizmet Adı
Basic kurumsal web site kurulumu. (ana sayfa, hakkımızda, işlerimiz, iletişim v.b. gibi sayfalar)
Fiyat
TRY 19
Stok
Available in Stock
Tarih

23 Ekim 2015

Category

Referanslar

Paylaş